Armband maken van oud goud – een herinneringssieraad met twee levenslijnen
Een armband met twee levenslijnen
Een armband gemaakt van trouwringen met een persoonlijk verhaal
Soms ontstaat er een sieraad dat méér is dan een ontwerp. Dit is zo’n armband.
Voor deze opdracht kregen we het vertrouwen om goud te verwerken met een diepe persoonlijke betekenis: het goud van twee trouwringen, gedragen tijdens een heel leven samen. Niet om te bewaren in een lade, maar om opnieuw vorm te geven — draagbaar, zichtbaar en verbonden met het nu.
Steeds vaker maken wij een armband van oud goud of van trouwringen van een overleden dierbare. Niet om iets af te sluiten, maar om herinnering tastbaar te houden.
Het ontwerp: split level, één geheel
De armband bestaat uit twee niveaus die samen één krachtig geheel vormen.
Het basisdeel is uitgevoerd in koelgrijs titanium, strak en ingetogen. Daaronder loopt een smal deel van zwart zirkonium, dat het ontwerp extra diepte en contrast geeft.
In het titanium loopt een split level groef — twee lijnen die elkaar volgen, maar elk hun eigen plek hebben. In iedere groef is goud verwerkt uit een van de trouwringen. Zo blijven beide levenslijnen herkenbaar, naast elkaar, verbonden maar niet vermengd.
Het overgebleven goud is niet verloren gegaan: dit is gesmolten en gebruikt om de armband mechanisch samen te stellen. Zelfs in de constructie leeft het verhaal door.
Wanneer we een armband maken van goud van een overleden persoon, zoeken we altijd naar een manier waarop het materiaal zichtbaar én betekenisvol verwerkt wordt.
Een herinneringssieraad van goud
Een sieraad maken van goud van een overleden dierbare vraagt om zorg, respect en technische precisie. Het goud moet veilig worden omgesmolten, gereinigd en opnieuw verwerkt zonder het karakter te verliezen.
In dit ontwerp is het goud niet vermengd tot één geheel, maar bewust gescheiden gehouden — als twee levenslijnen die naast elkaar bestaan.
Dat maakt deze armband niet alleen een modern ontwerp, maar ook een persoonlijk herinneringssieraad.
Persoonlijk tot in het detail
Aan de binnenzijde is de armband subtiel gegraveerd. De gravures zijn exact uitgelijnd met het juiste stukje goud aan de buitenkant — een technisch precies werk dat in één keer goed moet zijn.
Alles is ontworpen en uitgewerkt in 3D (Fusion 360), waarna het met uiterste zorg in het atelier is gerealiseerd. De maatvoering, de opening en de balans zijn afgestemd op comfortabel dagelijks dragen.
Wanneer we een armband maken van oud goud of trouwringen, draait het niet alleen om vorm, maar om de juiste vertaling van het verhaal.
Woorden van de drager
“Ik zit me steeds meer te verbazen over het vakmanschap dat in mijn armband zit.
ALLES klopt!
Het graveerwerk ook, dat is helemaal mooi en het moest in één keer goed gaan, lijkt me.
Het uitlijnen: klasse!!
Ik vind hem echt prachtig en ik weet zeker dat het voor mij het perfecte sieraad is geworden.
De armband is me nu al heel dierbaar.”
Waarom we dit doen
Dit is waarom we bij Metal Art doen wat we doen.
Niet om sieraden te maken die alleen mooi zijn, maar om verhalen te vangen in vorm, materiaal en detail.
Een armband maken van goud van een overleden persoon is geen standaard opdracht. Het is maatwerk, technisch én emotioneel.
Heb je zelf goud met een verleden?
Heb je trouwringen van een overleden partner of goud met emotionele waarde? En wil je daar een armband of ander sieraad van laten maken?
In het atelier in Alkmaar denken we met je mee over een ontwerp dat het verleden respecteert én vooruitkijkt.
Wil je een armband laten maken van oud goud of trouwringen?
Maak een afspraak in het atelier en bespreek jouw verhaal, jouw goud en de mogelijkheden.